Най-новите модели климатици през тази година. Какво се очаква през годината?
Битката за най-добрите модели битови климатици на пазара в България ще се води между японските компании: Daikin,Toshiba,Mitsubishi. Това са трите марки, които предлагат продукти с високо качество. За съжаление, не това са най-известните марки в България и това е така заради понижената платежоспособност на по-голяма част от населението и сред най-известните 5 марки попадат и две марки, които са с гарантиран китайски произход. Това са българската марка Osaka и китайската марка Midea.
![климатици daikin](http://myseoblog.org/wp-content/uploads/2014/01/климатици-daikin-300x225.jpg)
климатици daikin
На какво залагат Daikin през тази година?
Daikin вече представиха новия си модел, който ще се бори за най-добрият климатик през годината. Новата Ururu Sarara се появява на пазара в края на 2013 г., но ще остане актуален и през тази година. Това е гарантирано заради показателите, които новия модел има – SCOP 5.9, което е енергиен клас A+++ и SEER 9.54 енергиен клас A+++. Новата Уруру Сарара запазва цената на стария модел, която остава най-високата цена на битов климатик у нас – около 3500 лева, за най-малката мощност – високото качество има своята висока цена. Цената на хиперинвертора на Daikin е това, което спира много българи да купят новия модел, като ги кара да избират по-евтините модели от серията комфорт. Цените там варират от 1100 лева до 1800 лева. Най-удачния ход на Daikin ще е да пуснат нов модел от базовите серии, които са най-търсени от клиентите.
![климатици Toshiba](http://myseoblog.org/wp-content/uploads/2014/01/климатици-Toshiba-300x213.jpg)
климатици Toshiba
Новите модели на Toshiba през тази година.
Toshiba спряха от производство своя най-добър модел през 2013 г. Това е добре известният DAISEIKAI 5. – хиперинверторен климатик, който беше на пазара в България в продължение на три години. За съжаление, новият модел, пуснат от Toshiba, съвсем не достига очакванията за нов хиперинвертор. През 2013 г. Toshiba пуснаха DAISEKAI 6.5, чиято цена е същата като на предходния DAISEIKAI 5 – с цена за 9-ка около 2200 лв, но новият модел 6.5 дори не се доближа до показателите за икономичност на предходния модел като достига SCOP 4.6 ( за сравнение ще Ви припомня че DAISEIKAI 5 имаше SCOP от 5.36). С тези показатели няма много клиенти, закупили новия модел на Toshiba, но има фенове, които заложиха на марката и серията DAISEIKAI. Новият модел работи много по тихо от 5-цата и за сега няма проблеми и дефекти, като на пазара е само от година.При положение, че от японската корпорация не пуснат нов модел през 2014 година, едва ли ще имат много реализирани продажби на българския пазар.
![климатици mitsubishi](http://myseoblog.org/wp-content/uploads/2014/01/климатици-mitsubishi-300x300.png)
климатици mitsubishi
Mitsubishi са доказана марка на българския пазар,какво ще предложат през тази година?
Mitsubishi, които имат две марки внасяни в България – Mitsubishi electric и Mitsubishi heavy – през 2013 г. пуснаха няколко нови модели. Mitsubishi heavy имат на пазара новия базов модел инверторен климатик с маркировка ZMP-S, който наследява стария ZJP-S. Новият модел има подобрени параметри, като запазва цена близка до предходния. Модела е привлекателен с новия си модерен външен вид и добри показатели. Хиперинверторният модел на Heavy остава непроменен – той е известен като един от най-добрите хиперинвертори и се конкурира успешно с DAISEKAI на Toshiba и Ururu Sarara на Daikin.
Mitsubishi electric, от своя страна, също пуснаха нов базов инверторен модел с обозначение SF. Моделът замества стария добре известен GE и е на много привлекателна цена. Това, което направиха от Electric, за разлика от конкурентите си от Heavy е, че промениха хиперинверторния си модел FH. Новият хипер на Electric е с абсолютно нов външен вид на вътрешното тяло и много други подобрения. Подобрен е сензорът за движение, като е изместен от центъра на вътрешното тяло в долния десен ъгъл, с което значително е подобрен неговият обхват. Клапите на новия модел са разделени на две части, които се движат абсолютно самостоятелно – тази иновация подобрява разпределението на въздушния поток. Zubadan моделът използва базата на FH и изглежда доста по-добре, като продължава да е надежден до минус 25 градуса.